سفارش تبلیغ
صبا ویژن

دانستنی ها

انواع اگزما

    نظر

انواع اگزما

هنگامی که افراد به اگزما دچار می شوند ، پوست آنها خشک و خارش دار می شود و اغلب با بثورات قرمز ظاهر شده است . این شایع ترین و مزمن ترین نوع اگزما می باشد که در اینجا انواع دیگر عارضه را ذکر کرده ایم :


درماتیت تماسی

درماتیت تماسی در اثر تماس با مواد تحریک کننده ایجاد می شود و علائمی مانند سوزش ، خارش و قرمزی ایجاد می کند که با از بین بردن ماده تحریک کننده ، التهاب نیز از بین می رود .

درماتیت دیشیدروتیک

درماتیت دوشیدروتیک انگشتان ، کف دست و کف پا را تحت تأثیر قرار می دهد . باعث ایجاد لکه های پوستی خارش دار ، پوسته پوسته شده و پوسته پوسته شده یا قرمز ، ترک خورده و دردناک می شود . این بیماری بیشتر در خانم ها دیده می شود .

درماتیت نومولار

درماتیت نومولار باعث ایجاد لکه های خشک و گرد پوست در ماه های زمستان می شود . معمولاً روی پاها تأثیر می گذارد . این در مردان بیشتر دیده می شود .

علائم اگزما

شناخت علائم یک عارضه بسیار موثر در تسریع درمان و جلوگیری از پیشروی آن می باشد . علائم اصلی اگزما پوست خارش دار ، خشک ، خشن ، پوسته پوسته ، ملتهب و تحریک پذیر است که می تواند شعله ور شود ، فروکش کند و سپس دوباره شعله ور شود . اگزما می تواند در هر جایی رخ دهد اما معمولاً بازوها ، آرنج های داخلی ، پشت زانوها یا سر را درگیر می کند . مسری نیست و در بعضی موارد با افزایش سن شدت آن کمتر می شود . در اینجا برخی علائم دیگر این بیماری را ذکر کرده ایم :

  • خارش شدید
  • تکه های قرمز یا خاکستری مایل به قهوه ای
  • برجستگی های ریز و برآمده
  • تکه های پوستی و پوست زرد خشک شده
  • پوستی ضخیم و پوسته پوسته شده